SUSISIEKIMO MINISTRO JAROSLAV NARKEVIČ VIZITAS KLAIPĖDOJE

Pirmadienis, 30 Rugsėjis 2019

Susisiekimo ministerijos vadovybė – ministras Jaroslav Narkevič, viceministras Gytis Mažeika, vandens ir geležinkelio transporto politikos patarėjos – Eglė Vyšniauskaitė ir Vaida Ubartaitė rugsėjo 26-27 dienomis lankėsi Klaipėdoje, kur susitikimo su Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, uosto direkcijos, krovos kompanijų vadovybe.

Susitikimo metu Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, jūrų kapitonų asociacijos nariai išsakė poziciją, kad visų jūrinių organizacijų tikslas buvo turėti stiprią jūrinę administraciją. Tačiau 2017 - 2018 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Seimu įgyvendino transporto sektoriaus priežiūros institucijų reorganizaciją, apjungiant valstybinę kelių transporto inspekciją, valstybinę geležinkelio inspekciją, Lietuvos saugios laivybos administraciją ir Civilinės aviacijos administraciją į vieną instituciją – BĮ Lietuvos transporto saugos administraciją (toliau – LTSA). Jūrinės organizacijos siekė, kad po reorganizavimo Klaipėdoje ir toliau būtų operatyviai teikiamos tokios specifinės ir svarbios jūrinei industrijai viešosios paslaugos: jūrų ir vidaus laivų registravimas, jūrinių dokumentų išdavimas, jūrininkų ir vidaus vandenų transporto specialistų diplomavimas, laivybos ir kitų bendrovių bei įstaigų veiklos priežiūra. Susitikimo metu pabrėžta, kad ankstesnė susisiekimo ministerijos vadovybė reformai tinkamai nepasiruošė, į procesą neįtraukė socialinių partnerių, neįvertino reorganizacijos neigiamų pasekmių. Prieš reorganizaciją Lietuvos saugios laivybos administracijoje dirbo 111 darbuotojų, po reorganizacijos LTSA Jūrų departamente, kuris pavaldus Lietuvos transporto saugos administracijai, liko dirbti 38 darbuotojai. Dalis anksčiau Lietuvos saugios laivybos administracijos vykdytų funkcijų perkeltos į Vilnių ir Kauną. Jūrų departamentas susiduria su dideliais iššūkiais, kaip suinteresuoti jūrinius specialistus dirbti naujoje struktūroje. Akivaizdu, kad Lietuvos saugios laivybos administracijoje reformos reikėjo, tačiau jūrinių organizacijų nuomone, reforma įvykdyta netinkamai. LLSA vyk.direktorius G.Kutka pabrėžė, kad yra ir tam tikrų reformos pliusių: į klientą orientuotos paslaugos, jos elektronizuojamos, mažinama administracinė našta, modernizuotas laivų ir jūrininkų registras.
Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į Klaipėdos uosto rinkliavų disproporciją, lyginant jas su pajamomis gaunamomis iš žemės nuomos. Šiuo metu uosto direkcijos pajamose uosto rinkliavos, kurias moka laivų savininkai, sudaro apie 88 %. Asociacijos nuomone ši proporcija turėtų būti laipsniškai keičiama. Atkreiptas dėmesys, kad Klaipėdos uosto rinkliavos nenumato ženklesnių rinkliavų nuolaidų „žalesniems” laivams, kurie naudoja ekologiškesnį kurą. Priminsime, kad nuo 2020 metų pasauliniu lygiu įsigalioja reikalavimas, kuriuo nustatoma, kad jūriniame kure sieros junginiai neturi sudaryti daugiau kaip 0,5 %. Nuo 2015 metų dar griežtesni reikalavimai taikomi Baltijos ir Šiaurės jūrose, kur sieros junginiai ribojami iki 0,1 % .

Daugiau šioje kategorijoje: « LIETUVOS LAIVŲ TONAŽAS PADIDĖJO

Web-8 06 DFDS-Seaways Web-8 15  Web-8 23baltlanda HLNG logo blue 512x316 Novikont3Containerships  

Šaulių g. 19, LT – 92233, Klaipėda,  Lietuvos Respublika
ĮMONĖS KODAS: 141774210
A/s LT 93 7044 0600 0075 6188
AB “SEB bankas”
Kodas 260101760
Tel./ faksas: (+370 46) 219416
El. paštas: info@llsa.lt