ŠIAIS METAIS KEIČIANTIS MOKESTINEI APLINKAI, POKYČIAI LAUKIA IR KLAIPĖDOS UOSTO

Pirmadienis, 29 Sausio 2018

2017 m. sausio 26 dieną Uosto direkcijoje vykusioje diskusijoje dėl mokestinių pasikeitimų, jų galimos įtakos uosto veiklai dalyvavo finansų ir ūkio viceministrai, susisiekimo ministras, KVJUD vadovybė.

Pasitarime finansų ir ūkio viceministrai dalyvius supažindino su nuo šių metų pasikeitusia mokestine aplinka, kuri palies ir Klaipėdos uostą. Pirmiausia paminėtinas pelno mokesčio nuolaidos panaikinimas, bei nustatytas gan aukštas kapitalo grąžos rodiklis – 7,5 %.

Ūkio viceministras Marius Skuodis akcentavo, kad Vyriausybė siekia, kad visos valstybės valdomos įmonės turėtų veikti tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir rinkoje esantys privataus sektoriaus žaidėjai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristatė investicijų poreikį, kuriam įgyvendinti, pasikeitus mokestinei aplinkai, reikėtų imti dideles paskolas, o tai, jos teigimu, yra itin rizikinga. Šiai dienai faktiškai visi Uosto direkcijos projektai yra vystomi nuosavomis lėšomis (kas ekonomistų vertinimu nėra labai gerai).

Ūkio ministerija kartu su VšĮ Stebėsenos ir prognozių agentūra siūlo pakeisti Uosto direkcijos pajamų struktūrą, padidinant žemės nuomos mokestį. Šiai dienai Uosto direkcijos 90 % pajamų sudaro pajamos iš uosto rinkliavų ir 10 % iš žemės nuomos. Dėl šio siūlymo uosto kompanijų vadovai išsakė nuogastavimus dėl galimų neigiamų pasekmių. Nors laivybos kompanijos patraukliau vertintų kiek kitokį uosto direkcijos pajamų santykį, nei esantį šiai dienai, akivaizdu, kad dėl mokestinių pasikeitimų Uosto direkcijos pajamų santykis galėtų būti keičiamas ne mažinant uosto rinkliavas, o didinant žemės nuomos tarifus. Taigi padidinti žemės nuomos tarifai, nereiškia atitinkamai mažinamų uosto rinkliavų.

Metų eigoje galime tikėtis VĮ Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija akcionavimo, įmonę paverčiant akcine bendrove, bei uosto direkcijos pajamų struktūros peržiūrėjimo. Suprantama tai gali paliesti ir uosto rinkliavų, ir žemės nuomos tarifų skaičiavimo principų bei dydžių didėjimo linkme pežiūrėjimą.

Web-8 06 DFDS-Seaways Web-8 15  Web-8 23baltlanda HLNG logo blue 512x316 Novikont3Containerships  

Šaulių g. 19, LT – 92233, Klaipėda,  Lietuvos Respublika
ĮMONĖS KODAS: 141774210
A/s LT 93 7044 0600 0075 6188
AB “SEB bankas”
Kodas 260101760
Tel./ faksas: (+370 46) 219416
El. paštas: info@llsa.lt